Logo De Beuk
   
 
[homepage] [english] [contact] [sitemap] [ print ]
 
Zoeken
 
Header content  
   
Homepage>Organisatie en Management>Professionele vaardigheden

Professionele vaardigheden

Mensen maken het verschil, met hun motivatie, hun inzet én met hun professionele vaardigheden. Die gaan niet alleen over inhoud, maar vooral - en steeds meer - over hoe je daarin - samen met anderen - resultaten boekt.

Professionele vaardigheden moeten steeds vernieuwd en aangescherpt worden. Dat gebeurt deels in het dagelijks werk zelf, zeker wanneer daar een geschikt leerklimaatvoor is. Soms is ook een extra impuls nodig: training, coaching, werkbijeenkomsten en andere vormen van leren. De Beuk ondersteunt 'professionalisering' op verschillende manieren.

Nieuwe vaardigheden leren
De Beuk geeft trainingen in verschillende professionele en communicatieve vaardigheden. Weten wat je wilt, weten wat je kunt en goed samenspel leveren vormen een rode draad in de thema's die we aanbieden. Een belangrijk invalshoek daarbij is dat we 'de blik naar buiten' richten, dat wil zeggen de deelnemers naar buiten sturen om informatie te verzamelen en feedback te zoeken op hun handelen.

Professionele vaardigheden als deel
van een veranderingsproces
Verwerven van nieuwe professionele vaardigheden maakt vaak deel uit van een groter veranderingsproces. Bijvoorbeeld training en intervisie over projectmatig werken en adviesvaardigheden voor medewerkers in een kennisinstelling die marktgericht gaat werken. In het veranderingsproces is aandacht voor het leren zelf én voor het implementeren van de nieuwe manier van werken in de organisatie, zodat het nieuw geleerde gedrag kan beklijven en verder professionaliseren. Een goed leerklimaat creëren - als basis voor blijvend leren - is een belangrijke aandachtspunt van De Beuk daarbij.

Leren en innoveren als organisatie
Leren en veranderen zijn nóg meer vervlochten wanneer de verandering vorm krijgt tijdens het leren. Samen leren is dan samen zoeken en vormgeven. De deelnemers onderzoeken en leren samen hoe zij een gewenste vernieuwing vorm kunnen geven. Bijvoorbeeld de Algemene Rekenkamer die opnieuw wil kijken naar 'effectieve beïnvloeding' en hoe zij dat beter kunnen doen. Of een gemeente die 'meer burgergericht' wil gaan werken, maar nog moet uitvinden hoe zij dat kunnen doen.

De Beuk ondersteunt zo'n veranderingsproces, waarin leren en zoeken samen gaan, door het proces 'in te richten' en te begeleiden. Dat begint met het creëren van een gezamenlijk gevoel voor de opdracht, de beoogde verandering. En dan - stapsgewijs en met alle betrokkenen - nagaan wat de gewenste verandering inhoudt, hoe je er vorm aan kunt geven, wat het van iedereen vraagt. Mensen ook buiten de organisatie laten luisteren en onderzoeken en hun leerpunten mee terug te brengen de organisatie in. Al die conclusies weer vertalen naar - grote en kleine acties - op verschillende niveaus in het dagelijks werk. Zo gaan leren en vernieuwen hand in hand.

onlineenquete.gif (2 Kb)

topNaar boven
 
[ De Beuk]