Tom Leest ...
....werkt graag in een omgeving waar uiteeenlopende belangen en partijen met elkaar een balans moeten vinden. Grote infraprojecten ziet hij als een uitdaging, omdat techniek, politiek en bestuur intensief samenwerken. Tom Leest weet in zo'n situatie een positieve doorbraak te bereiken. Goede relaties en open communicatie zijn voor hem basisvoorwaarden voor succes. Hij luistert actief, brengt problemen tot de kern en denkt in concrete oplossingen.
Effectieve communicatie maakt het verschil in omgevingsmanagement, aanbestedingen of onderhandelingen. Tom traint bouwbedrijven, ondernemingsraden, gemeenteraden en colleges in effectief communiceren. Hij treedt zelf regelmatig op als gespreksleider of als procesbegeleider, ook in grote bijeenkomsten.
Tom studeerde bestuurskunde. Na zijn studie voerde hij als management trainee via ORMIT adviesopdrachten uit voor DSM, ANWB en het HSL-Zuid project. Bij het Centrum Publieksparticipatie adviseerde hij projectleiders binnen de Rijksoverheid bij inspraakprocedures en consultaties. Vanuit deze positie werkte hij ook mee aan 'Inspraak Nieuwe Stijl' om besluitvormingsprocessen sneller en beter te maken. In 2008 en 2009 werkte hij in Canada voor een financiële instelling en als gastdocent aan de McGill universiteit. In die tijd maakte hij ook als vrijwilliger deel uit van de Obamacampagne in de VS.
Al sinds zijn studietijd is Tom actief in de politiek. Als Amsterdams deelraadslid heeft hij een grote affiniteit met de uitdagingen waar steden en wijken voor staan. Bijvoorbeeld als het gaat om veiligheid, ruimtelijke ontwikkeling en bewonersparticipatie. Hij kent de politiek-bestuurlijke processen in de stad.
Lees meer over zijn opdrachten.
Tom Leest, adviseur en trainer

